BİZİM İÇİN BAŞARI YÜZÜ GÜLEN MÜŞTERİDİR, Renault, Renault Trucks, Koçaslanlar, Koçaslanlar Otomotiv, Ağır vasıta

BİZİM İÇİN BAŞARI YÜZÜ GÜLEN MÜŞTERİDİR

Satış sonrası hizmetlerinizden bahseder misiniz?

YANIT: İstanbul Orhanlı, İstanbul Hadımköy, Kocaeli ve Bursa Plazalarımız ile Marmara hinterlandına hitap ediyoruz. Renault Trucks ve Tırsan markalarının yetkili satış /servis hizmetlerini vermekteyiz. 7/24 Yol Yardım sistemimiz bulunmakta. Müşterilerimizin araç alırken finansman konusunda Renault Trucks Finans Hizmetleri’nin avantajlarını sunmaktayız. Ayrıca sigorta ve yedek parça ihtiyaçlarında total çözüm ortaklığı yapmaktayız.

Bulunduğunuz sektörde sizi rakip firmalardan ayıran özellikleriniz nelerdir?

YANIT:” Ülkemiz, müşterilerimiz ve şirketlerimiz adına Toplam Fayda sağlamak” mottosuyla çıktığımız yola, işin merkezinde müşteri memnuniyetini esas aldık. Çünkü bizim için başarı demek, yüzü gülen müşterilerdir. Müşterilerimizin satış ve satış sonrasındaki süreçlerde onların çözüm ortağı olmak temel prensibimiz. Maksimum memnuniyet odaklı yaklaşımımızı günün şartlarına entegre edebilmek için teknolojiyi ve yenilikleri titizlikle takip ediyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını iyi analiz edip onların ihtiyaçlarına en doğru zamanda, en doğru biçimiyle cevap veriyoruz. Onların bizlerden bir ürün veya hizmet aldığında kafalarının ve gönüllerinin rahat olmasını sağlıyoruz. Güven inşa ediyoruz… Ve bu güvene layık olmak için sorumluluklarımızın farkında olarak müşterilerimizle birlikte büyüyoruz. Güven, kalite, hizmet hızı bizi rakiplerimizden ayıran temel öğeleri oluşturuyor.

Hızla gelişen taşımacılık sektöründe ileriye dönük projelerinizden bahseder misiniz?

YANIT: Koçaslanlar ailesi olarak 2021 yılında, İzmir’deki tesislerinde kapaklı damper üretimi yapacağız. Bu kapaklı damper alt şasi grubunu, 2006’dan beri kesintisiz bayiliğini yaptığımız TIRSAN şasi üzerine inşa edeceğiz. Kapaklı damper sektöründe en büyük sorun üretim süreçlerinde bir standardın olmamasıdır. Bu sebep de bizlerin bu yatırım içerisine girmemize neden olmuştur. PAKCS markası ile üreteceğimiz kapaklı damperin her bir parçası aynı standartta olacak olup, yedek parça ihtiyacı anında, müşteri herhangi bir parçasını talep ettiğinde aracın üzerine orijinal ekipman gibi kendisi montajını yapabilecektir. Bu özellik ihtiyaç anında aracın satış sonrasında daha hızlı onarım yapılmasına, daha az zaman hareketsiz kalmasına, yani ticari verimliliğine katkı sağlayacaktır. Yine bu üretimde yapmış olduğumuz iş modelinde, alt şasi grubundaki TIRSAN markasına yakışır kalitede üstyapı modelini uygulayacağız.

Burada yapılan kalıplar, kullanılan kaynak modelleri, saç birleştirme yöntemleri güncel yeniliklerle yapılmaktadır. Yine sektöründe ilk olarak kurmuş olduğu boya tesislerinde, 4 adet 16 metrelik kombine fırınlar ile kimyasal yıkama/ kumlama/ astarlama/boyama ile üretim safhası tamamlanacaktır. Bu yöntem ile aracın daha uzun ömürlü olmasını sağlayacağız. Koçaslanlar TIRSAN şasi üzerine PAKCS Kapaklı Damperi ile değerli müşterilerimize kaliteli ve yol güvenliği üst seviyede olan, aynı zamanda TIRSAN şasilerin kullanımı nedeniyle bu treyleri çeken araçlara sağlayacağı yakıt ekonomisi ile öne çıkacaktır.

Üretim hattımızdaki ikinci ürünümüz ise kamyon üstü, tekli, ikili, üçlü, dörtlü, beşli, altılı araç taşıyıcı üst yapılar olacaktır. Araç taşıyıcı ürününde de kapaklı damper üretiminde olduğu gibi, kimyasal ile yıkama/kumlama/astarlama/boyama işlemleri kombine fırınlar içerisinde yapılacaktır.

Bölgenizin temel özellikleri ve müşteri profili hakkında bilgi verir misiniz?

Pazarınızın genel özellikleri nelerdir?

YANIT: Her coğrafyanın ticari ağırlığına göre ürün ihtiyacı ve çeşitlemeleri farklılık göstermektedir. Koçaslanlar, ürün gamıyla, hususi araç ihtiyacı, hafif ticari pick up, dağıtım sektörü, gıda sektörü, inşaat sektörü, soğuk zincir, yolcu taşımacılığı, turizm taşımacılığı, akaryakıt /tehlikeli madde taşımacılığı, konteyner, açık kasa, damper, silobazi, frigofirik ve kuru yük pazarındaki müşteri ihtiyaçlarını karşılayan geniş ürün yelpazesi ile müşterileriyle ticareti devam etmektedir. Bu vesile ile müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını Koçaslanlar şirketlerinden tedarik edebilmektedir. Bu da müşterilerimiz ile aramızda çapraz, daha güçlü bağların oluşmasına sebep olmaktadır. Aslında burada müşterilerimizle kendi iş iştigalleri içerinde onlara bir nevi lojistik çözüm ortağı olmaktayız.

Sunduğunuz hizmetlerde teknolojiyi ne boyutta kullanıyorsunuz?

YANIT: Teknolojinin bu denli ilerlemiş olması, üretici firmaları yeni arayışlara ittiği kadar bizim gibi yetkili bayileri de tetikliyor. Araçların değişmiş olması ile birlikte sizler de servis hizmetleri ve ekipmanlarınızı her zaman güncel tutmak zorundasınız. Biz Koçaslanlar Otomotiv olarak hizmet kalitemizi arttırmak adına öncelikle personellerimizin eğitimine büyük önem veriyoruz. Servislerimizde ekipmanların teknolojiye ayak uydurması sağlıyor, bir hizmeti daha kısa sürede daha iyi biçimde vermeyi amaç ediniyoruz. Bir aracın tamir süresini en aza indirecek sistemi uyguluyoruz. Biliyoruz ki Lojistikte vakit, nakittir… Aynı zamanda sürdürülebilir müşteri memnuniyeti adına, Koçaslanlar CRM Programı, Koçaslanlar Müşteri Memnuniyeti Programımız bulunmaktadır. Tüm çalışma arkadaşlarımız ile CRM’de kayıtlı olan an itibariye 61.468 müşteri ile aktif ticaretimiz devam etmektedir.